Of Shinji's Star

Oudduitse Herdershonden

Saskia en Ronald van Bruggen
Eerste Grenslaan 5
9695 VE 
Bellingwolde (Gr.)

 

Welkom bij Oudduitse Herders Kennel Of Shinji's Star

 

tel. (0597) 530 354

Graag tussen 10.00 en 21.30 uur!

 

Email: info@ofshinjisstar.nl

 

Home Onze honden Nestjes Pupbemiddeling Foto's Activiteiten
  Nieuws Gastenboek DDR-lijn Rasstandaard Diversen Links

  

 
 

24-06-2010

Ronald en Shinji bezoeken Dick, Sonja, Akira-Oscar en Gojka Duk-Layla in Frankrijk

 

Bijna 2 jaar geleden zijn Dick en Sonja, baasjes van Akira-Oscar, zoon van Shinji uit haar 1e nest en Gojka Duk-Layla, dochter van Shinji en Raptor uit ons G-nest, geëmigreerd naar Zuid-Frankrijk, zij wonen nu in het dorpje Montgesty, buurtschap Cascavel, in het mooie gebied de Lot.

Dick en Sonja nodigden ons toen meteen uit om een keer bij hen vakantie te komen vieren, een uitnodiging welke wij graag aannamen. Samen kunnen we helaas niet gezien de grootte van onze roedel, daarom zouden wij 1 voor 1 gaan. Omdat Saskia vorig jaar al was geweest, mocht deze keer Ronald. Ik (Ronald) ging liever met de auto dan het vliegtuig, omdat het mij ook wel erg leuk om dan ook Shinji mee te nemen, dan kon zij ook mooi van haar nakomelingen genieten, een plan wat Dick en Sonja ook geweldig leek. Ik had het plan opgevat om in juni te gaan i.v.m. het geplande nest van Ayreon, helaas stond Saskia er daardoor 1 week alleen voor met een hoop extra drukte, omdat toen de later ineens nodige verbouwing ook in mijn vakantie moest gebeuren.

Ik vertrok woensdagavond 17 juni om 19.00 uur richting Dick en Sonja, een afstand van 1.275 km. moest daarvoor overbrugd worden. De reis verliep vrij voorspoedig en na o.a. enkele stops voor korte tukkies arriveerde ik de volgende ochtend net even na 11 uur in Cascavel. Na een zeer hartelijke begroeting van Dick en Sonja, mocht Shinji haar beide kids ontmoeten en die ontmoeting was erg leuk, met Oscar was er zeker nog wel herkenning, Layla deed zelfs een onderdanigheidplasje (zou zij dan haar moeder toch nog nog herkend hebben na zo'n lange tijd ?). Opvallend was dat Oscar zelfs de bus nog herkende, hij kroop er ook nog eens direct in en was er zeker de 1e 2 dagen niet bij weg te slaan. Geweldig was dat gedurende de hele week de 3 honden welhaast aan elkaar vast geplakt zaten, met ook bijna de hele dag door een bal in hun bek, ze waren dan ook echt de 3 musketiers. Shinji bracht al snel spektakel in de keet, want zij dacht vanuit de tuin bij de poort schuin over te steken naar het huis, maar besefte niet dat ze daardoor over de afdekrolplaat (beetje raar woord.....) van het zwembad liep, maar al wiebelend liep ze onverstoorbaar door totdat ze vaste grond onder de poten had, Dick en Sonja haalden opgelucht adem dat ze er niet doorheen gezakt was. Het weer was heerlijk, de rolplaat werd dan ook snel opgerold en zodoende kon Shinji al snel na haar aankomst baantjes trekken in het schitterende zwembad al ballen apporterend, samen met Oscar en Layla.

 

Shinji op de voorgrond en Oscar en Layla erachter op het bordes

 

 

Sonja vraagt om aandacht

Enorme imposante beer Oscar

 

 

Gedurende de middag was er natuurlijk heel veel om bij te praten en werd ik wegwijs gemaakt in het huis van Dick en Sonja en hun "huisregels". Kenmerkend aan hun huis is o.a. de "pisonnier", een torentje, iets wat veel huizen in de Lot hebben en wat het huis een kasteelachtige aanblik geeft. Voor we er erg in hadden, was het tijd voor de avondwandeling. Op 1 boerderij kwamen dan bijna altijd enkele erfhonden luid blaffend op ons afgestormd. Shinji deed direct al dapper met Layla mee om ze weg te blaffen, de volgende dagen tijdens de avondwandelingen wist Shinji precies wanneer we weer in de buurt van die boerderij kwamen, want dan werd ze al heel alert. Na de avondwandelingen kregen de honden van Sonja altijd een korte kambeurt en ogen-, oren-en gebitsinspectie, hier moest onze koningin ook telkens aan geloven en daarna was het etenstijd. Vervolgens konden de 2-voeters buiten aan tafel en daarna gingen we meestal een potje WK-voetbal kijken.

De volgende ochtend was de voorzichtigheid van Layla van de vorige dag verdwenen en kwam zij graag toenadering bij mij zoeken, ze kwam zelfs naar boven waar ik sliep om te kijken en te snuffelen. Na aangekleed te zijn gingen Sonja en soms ook Dick en ik met Layla en/of Oscar én Shinji op pad voor een lange ochtendwandeling. De tochten gingen òf door het mooie heuvellandschap van de buurtschap Cascavel òf we gingen op pad naar andere kleine dorpjes als vertrekpunt, waarbij het dorpje Lherm wel speciale vermelding verdient vanwege haar schoonheid en de omringende natuur. Tijdens wandelingen, zowel de lange als de korte, was het telkens zaak om goed om je heen te kijken, want klein (bv. eekhoorns) en groot wild (reeën) schoot geregeld dichtbij in de buurt weg. Een enkele keer als de honden los liepen gingen ze achter een wegschietende ree aan, maar waren gelukkig weer snel terug.

Hallo, ik ben Bambi, komen jullie spelen ? Een klein plasje in de buurt van Cascavel
   
Het prachtige dorpje Lherm Schitterend uitzicht over de Lot
   

Shinji en Oscar zijn net terug van een korte achtervolging van een ree

Shinji en Layla tijdens de 1e ochtendwandeling

 

 

Erg leuk is om in zo'n week Oscar en Layla in gedrag goed te kunnen bestuderen : bij Oscar valt bv. op dat hij bij elke grote wandeling op elke hoek zijn geurvlag uitzet, zo kan hij goed de weg terug vinden ? en bij Layla valt op dat zij veel hetzelfde gedrag vertoont als haar zus Ghinjo door bij elke actie er bij te willen zijn, graag de bal van een ander verzamelt en ook graag kluifjes begraaft. Maar ook erg leuk was om Shinji in een ander huis mee te maken, zo dook ze op een avond stiekem op het bed van Dick en Sonja toen Dick er al in lag en kroop tegen hem aan, ze moest er van af van Sonja, maar zodra Sonja zich omdraaide, lag Shinji er weer op en dat ritueel herhaalde zich wel 5 of 6 keer, je bent de queen of niet, toch ?

  Even heerlijk afkoelen op het eind van de verjaardagswandeling van Oscar
   
Shinji lag vaak op de voeten van Dick, hetgeen hij helemaal niet erg vond Op een ietwat koudere avond de kachel aan, Layla vindt die warmte (nog) niet erg

 

 

Tijdens spel probeer ik de beren (zoals de honden heel vaak door Dick en Sonja genoemd worden) in stand te krijgen

Shinji tussen haar kroost

 

 

Oscar staand, Layla zittend en Shinji liggend

En nog een keer aandacht

 

 

Alle 3 de beren in de af

Layla zoals vaak op de voorgrond tredend

 

 

Naast de wandelingen en bezig zijn met de honden was er ook tijd om aan het culinair en cultureel genieten van de 2-voeters te werken, want zo zijn wij uit eten geweest in een heel goed restaurant in het dorpje Goujounac (www.goujounac.com), hebben Sonja en ik het kasteel Les Milandes bezocht met een expositie over de in de vorige eeuw wereldberoemde musicalster Josephine Baker met aansluitend buiten een prachtige roofvogelshow en zijn wij naar Cahors geweest om na een etentje de dag van de muziek gade te slaan, in Frankrijk is nl. 21 juni uitgeroepen tot dag waarop iedereen zonder vergunning muziek mag maken.

 

 

Shinji als poortwachter bij Lherm

 

 

Het verhaal hiervan : de valkenier vertelt over hoe een roofvogel zijn prooi vangt, zijn hulp show vervolgens een levende fret en doet deze in een tunnel en doet de klep aan 1 kant dicht, aan de andere kant moet de fret er uit komen en dan komt de roofvogel aangevlogen en is de fret het haasje (klinkt wel lekker....). Klep open, maar.......geen fret, maar een opgezet konijn op een motorisch aangedreven onderstel. Hilariteit alom, de roofvogel duikt bovenop het konijn en plukt het bovenop de stellage gestopte vlees in zijn bek.

Het prachtige kasteel Les Milandes

 

 

 

Wanneer gaan we weer zwemmen ?

De beren tijdens 1 van hun favoriete bezigheden

 

 

Moeder en zoon op de 6e verjaardag van zoonlief

Onze fotogenieke koningin

 

 

Maar aan al het moois komt een eind en zo ook aan mijn vakantie en zo vertrok ik dinsdagavond voor de lange reis huiswaarts om woensdag tegen het einde van de ochtend te arriveren en was ik weer blij het vrouwtje en de 9 andere Stars te zien. Ondanks de verbouwing (welke nog in volle gang is) waren de 9 andere kanjers ook niets tekort gekomen.

 

Volop genieten voor en van de zwemmende beren

 

 

 

Familieportret 1

Familieportret 2

 

 

Dick en Sonja, ontzettend bedankt voor de fantastische vakantie en alles wat jullie gedaan hebben om het mij en Shinji naar de zin te maken !!! Geweldig om zulke vrienden te hebben en om van jullie beren te kunnen genieten !!!

 

 

 

 

18-06-2010

Gisterochtend zijn Ronald en Shinji aangekomen bij Dick en Sonja in Frankrijk. En dus zag Shinji na twee jaar haar zoon Akira-Oscar en haar dochter Gojka Duk-Laya weer terug! Hoe de ontmoeting tussen moeders en kids is verlopen? Dat vertelt Ronald allemaal wel als hij weer thuis is! Hier wel alvast een paar foto's van Shinji in Frankrijk!

   
   
   
   

 

Home Onze honden Nestjes Pupbemiddeling Foto's Activiteiten
  Nieuws Gastenboek DDR-lijn Rasstandaard Diversen Links